Nutellalı Dondurma Tatlısı

Nutellalı Dondurma Tatlısı

Dondurma Tarifleri, Tatlı Lezzetler

12 Nisan 2015

ekledi.

Yorum Yaz

910 kez incelendi.

Muhallebi kıvamında bir dondurmaya ne dersiniz? Nutella’lı Dondurma Tatlısı… Dondurmaya yumurta kattığınız zaman süper bir kremsi kıvam elde edersiniz. Eğer evde dondurma yapmaktan hoşlanıyorsanız ve daha önce içine hiç yumurta katmadıysanız, bu defa yapmanızı öneririz. Evde yapılan dondurma olağanüstü bit tatdır. Ancak eğer bir de içine nutella katacak olursanız daha da olağanüstü bir tat olacaktır ki biz ona Nutella’lı Dondurma Tatlısı diyoruz.

Malzemeler:

 • 1,5 su bardağı süt
 • 1 su bardağı şeker
 • 3 yumurta sarısı
 • 2 su bardağı ağır şekerli krema
 • 1 su bardağı Nutella

Yapılışı:

 1. Bir tencerede şeker ile sütü birleştirin ve şekerin erimesi için orta ateşte çırparak pişirin.
 2. Başka bir kapta yumurta sarılarını çırpın. Üzerine bir kaç yemek kaşığı sıcak süt ekleyin ve karıştırın. Yumurta sarısı süte iyice yedirildikten sonra diğer kaptaki şekerli sıcak süte ilave edin ve birlikte çırpın.
 3. Malzemeyi kalınlaşıncaya kadar orta ateşte karıştırarak pişirmeye devam edin. Kalınlaştığında kaşığa yapışacak kıvama gelmesi gerekir.
 4. Hazırladığınız kalınlaşmış süt kremasını ağır şekerli krema ile birlikte bir kaba boşaltın. İyice yerdirmek için karıştırın. Hava geçirmez bir kaba koyun ve bir gece boyunca buzdolabında bekletin.
 5. Ardından karışımı dondurma yapma makinesine dökün ve makinenizin uygulama talimatını takip edin.
 6. Dondurmanız yumuşak kıvamlı bir yoğunluğa eriştiğinde içerisine Nutella’yı ilave edin. Nutellayı doğrudan eklerseniz dondurmanızın ya en dibine ya da en üstüne toplanabilir. Bunu önlemek ve Nutelanın dondurmanıza eşit bir biçimde girdap şeklinde yayılması için çikolatayı mikrodalga fırında 45 saniye kadar ısıtarak inceltin ve ondan sonra dondurmaya ekleyin.
 7. Nutella’yı dondurmanıza ilave ettikten sonra, dondurmayı bir kaba alarak dondurucuya koyun ve sertleşinceye kadar bekletin.
 8. Nutella’lı Dondurma Tatlısı hazır.

Afiyet şeker olsun!

Nutellalı Dondurma Tatlısı

Nutellalı Dondurma Tatlısı

Gelen Aramalar: nutellalı irmik tatlı tarifi

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz